Груевски на “Шамари”, Апелација ќе го чека утре

Последната вест во судот во Скопје е дека јавната седница за Никола Груевски во Апелациониот суд во Скопје за пресдуата за Тенк не се одржа, оти немаше ниту еден адвокат. Седница е закажана и за утре но е неизвесно и таа дали ќе се одржи. Груевски со тимот адвокати е на друг судски процес, односно процесот “Шамари” во Центар.
Додека се одвива овој процес во исто време трае и судскиот процес против Гордана Јанкуловска токму за Тенк. Груевски за овој предмет беше осуден 2 години затвор, а на јанкуловска и се суди во одвоена постапка оти беше со ризична бременост. Сега судот и дозволува по два часа пауза во текот на судењата за да биде со детето.

Total
0
Shares
Поврзани објави