Исчезна архитектот и професор во пензија Георги Константиновски

Македонскиот архитект и професор во пензија, Георги Константиновски, се води како исчезнат.

Неговото семејство пријавило во полиција дека Константиновски исчезнал ноќта меѓу петокот и саботата од домот во Бардовци, каде живеел 35 години.

Инаку, тој е автор на студентскиот дом Гоце Делчев, Домот на печат во Приштина за кој доби југословенска награда, на објектот во Пелинце и Сеизмолошкиот завод.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

ВИДЕО: Македонските танчери со Даунов синдром прославуваат злато на Светското првенство во хип-хоп

https://www.facebook.com/zane.matovska/videos/961270894078300/ Танчерите со Даунов синдром од танцовото студио „Денсерс Јунајтед“ го освоија светот. Тие на Светското првенство во…