Исчезната 17 годишна девојка од Чаир

На 22.11.2018 година во 13.20 часот во Полициската станица Чаир, А.А.(26) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10.00 часот од домот во непознат правец се оддалечила неговата 17-годишна сестра. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Одвен оваа соопштение од полицијата детални информации нема кога последен пат е видена девојката и каде. Се во оибтерес на истрагата полицијата не дава детали или првични сознанија.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Дизелот поевтинува 2 денари

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) денеска донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените…