Исчезнатите близначки во Грција , најдени мртви гушнати со бабата и дедото

Близначките кои исчезнаа во големите пожари во Атика се најдени мртви. Изгореле во пожарот со нивната баба и дедео. Биле најдени во нивни прегратки. За да се потврди смртта се чекале и ДНК резултати оти телата биле јагленосани.
Приватниот истражувач, ангажиран од семејството, Јоргос Цукалис потврди дека во Институтот за судска медицина биле идентификувани телата на деветгодишните Василики и Софиа Филипопулу. На близначките и нивните баба и дедо им се изгуби секаква трага по пожарот. Тие избегале кога огнот се приближил до нив, а нивниот татко веруваше дека ги видел на една снимка. Иако видеото е нејасно, бидејќи е направено навечер во Луци Рафина на еден брод, тоа за нивниот татко претставуваше последнатанадеж.
Во Институтот за судска медицина, по барање на вештаците, мајката на девојчињата и роднини однесоа облека и играчки од близначките за да се земе дополнителен генетски материјал.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Македонците без визи во САД?

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, формираше работна група која ќе има задача за приклучување на Република Северна…
Повеќе

Маж изгоре во викендичка

Полициски службеници виделе дека гори викенд куќата, на периферијата на Неготино. Куќата што горела се наоѓала во лозов…