Јанева: Спасовски не е компетентен да коментира за СЈО

Катица Јанева, во интервју за телевизија Канал 5, порача дека Спасовски е не е компетентен и дека треба да се грижи за својата работа бидејќи МВР е помошен орган на обвинителството.

Оваа изјава на Јанева следи откако Спасовски ги нарече нивните одлуки за „несреќни“.

Таа кажа дека Специјалното јавно обвинителство е обедено дека сите кои се ослободени од Шутка и испратени во куќен притвор нема да побегнат.

извор и фото : Kanal5 на следниот линк целото интервју клик тука

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави