ЈО: Нинџа и Кољо организатори на “27април”, пратениците го згазија Уставот

Во моментов во Кривичниот суд обвинителата Вилма Русковска го изнесува обвинението за настаните од 27 април.
Додека таа зборува на голем тв екран се пуштаат слики од Собранието на што реагираат адвокатите бидејќи се појави шема за која е нејасно што значи.
Говорот обвинителката го почна каживајќи дека крвавите глави на Села Заев и Шекеринска останале врежани во свеста на народот и ја постигнале целта на страв. Пратениците им помогнале на организаторите со што го згазиле Уставот и ја изневериле институцијата Собрание. Адвокатите жестоко реагираат на објавувањето на снимки за што судијата Добрила Кацарска ги прекина. Судењето е во тек ….

Total
0
Shares
Поврзани објави