Куќен притвор за актерката Силвија Стојановска, се уште непозната нејзината улога во трговијата со кокаин

Судијата на претходна постапка и одредил куќен притвор на актерката Силвија Стојановска и притвор на уште едно машко лице, велат извори од Кривичен суд.

Детали за истрагата која се води околу трговија со кокаин и незаконски трансакции нема. Она што може да се дознае е дека во акцијата се инволвирани три земји.

Се уште не е познато која е улогата на Стојановска која во државава е познат актер во театар како и на телевизија по две серии Инсајдер и Семејство Марковски. Деновиве по комплетирање на потребна документација ќе бидат соопштени и повеќе детали.

Total
0
Shares
Поврзани објави