Лажна тревогa во Скопје, наместо бомба, полицијата нашла две ваги

Две ваги се пронајдени на булеварот „Партизански одреди”, за кои полицијата вечерва доби дојава дека на дел од булеварот има непозната направа.

Од МВР  информираа дека вечерва околу 19 часот е добиена дојава дека има непозната направа на бул.„Партизански одреди” во Скопје.

„Веднаш се преземени соодветни мерки за обезбедување на просторот и упатени тимови за проверки по што е утврдено дека станува збор за две ваги“, соопштија од МВР.

Сообраќајот по булеварот се одвива нормално. 

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави