Лук Пери кремиран – пепелот расфрлан на неговаата омилена фарма

Телото на глумецот Лук Пери е кремирано, а пепелот расфрлан на месото кое го обожувал – на неговата фарма во Тенеси.
Извори блиски на семејството на неодамна починатата ѕвезда изјавиле дека неговиот пепел е расфрлан во градот Ванлер, во Тенеси, каде Лук имал имот, кој го купил во деведесеттите години, пренесуваат странските медиуми.
Претходните 20. години тој повремено престојувал на оваа фарма.
Лук фармата ја купил во 1995. година за време на снимањето на „Беверли Хилс 90210“.
Истите извори наведуваат дека за неколкку недели ќе биде одржана приватна комеморација за пријатели и семејството.
Во официјалните белешки пишува дека причина за смртта на глумецот е  мозочниот удар.

Total
0
Shares
Поврзани објави