Магла и одрони , внимателно на пат

Дождот намалува оти центарот на ослабено циклонско вртење е на крајниот западен БАЛКАН. Ние сме на крајот и до нас едвај нешто допира од облачноста и од запад, а и од исток.

До сабота времето ќе биде стабилно со појава на магла по котлините.
АМСМ за денеска на патиштата го извести следново :

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози.

ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот пат Р 1202, Маврово – Дебар кај м.в Сенечки ливади поради одрон сообраќајот се одвива наизменично.

НАМАЛЕНА ВИДЛИВОСТ: Намалена видливост поради магла до 50м од крак Маврово до Стража.

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Total
0
Shares
Поврзани објави