Малолетници натепале цимер

На 14.11.2019 во Полициската станица Кавадарци полициски службеници ги привеле А.М.(18) од с.Негорци и двајца малолетници, во присуство на нивните родители, поради основано сомнение дека на 13.11.2019 извршиле насилство врз малолетник, кој бил нивни цимер. Случајот во Полициската станица Кавадарци на 14.11.2019 во 19.30 часот го пријавил таткото на малолетникот.

мвр – билтен

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави