Мијалков го спроведуваат во притвор во Шутка

Последната вест пред малку е дека Сашо Мијалков поради опасност од бегство по барање на СЈО се спорведува во притвор во затврот во Шутка. Според првичните информации на кои се повикува 1тв.мк се дека Мијалков вечерва со лисици на рацете е изнесен од скопскиот хотел Мериот. Од таму се спроведува дирекно во затворот Шутка. Подетални информации се уште нема освен потврда од судот дека е побаран притвор поради опасност од бегство.

Total
0
Shares
Поврзани објави