Момче приведен оти нападнал полицајци на пазар во Ѓорче Петров

Полициски службеници од СВР Скопје вчера предпладне лишеле од  слобода 16 годишник од скопското село Крушопек.  Момчето одбил да се легитимира и физички ги нападнал полициајците, кои преземале мерки за отстранување на „диви“ продавачи околу пазарот „Ѓорче Петров“. МВР преземаат мерки за расчистување на случајот.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Земјотрес и во Босна

Два земјотреси рано утрово ја потресоа Босна и Херцеговина. Епицентарот на потресите бил на местото на епицентарот на…