Момче приведен оти нападнал полицајци на пазар во Ѓорче Петров

Полициски службеници од СВР Скопје вчера предпладне лишеле од  слобода 16 годишник од скопското село Крушопек.  Момчето одбил да се легитимира и физички ги нападнал полициајците, кои преземале мерки за отстранување на „диви“ продавачи околу пазарот „Ѓорче Петров“. МВР преземаат мерки за расчистување на случајот.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави