Моторџија од Охрид загина на Плетвар

Дваесетгодишно момче од с. Слатино, охридско, го загуби животот во судар на автомобил и мотор, што се случил вчера на планинскиот премин Плетвар.
-Околу 17 часот на патот Прилеп – Градско се судриле мотоциклист М.М. на мотор јамаха роден 1998 год во Слатино, Дебрца и возило Фиат Типо со битолски таблички. На местото на настанот загинал возачот на моторот. Со полесни повреди се здобила жена која го управувало возилото Фиат во кое уште бил и нејзиниот сопруг, инаку и двајцата од Крушево. – информира СВР Битола.

Total
0
Shares
Поврзани објави