МВР демантира: Дедото од нашата информација не бил казнет

МВР ги демантира наводите во текстот објавен во рубриката Моја приказна на порталот Досие.мк, од наводен сведок на настанатот, во кој се тврди дека дедо, кој поминувал улица на прешаки премин, бил запрен од полиција и казнет. Станува збор за целосна невистина, бидејќи според пријавеното на 13.11.2019 околу 08.00 часот Н.Б.(76) од Скопје, управувајќи моторно возило „матиз“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во столб од семафор. Бил извршен увид од увидна екипа, а Н.Б. бил пуштен да си оди.

Порталот Досие дематнот го дозна од фан станата на министерството на социјалната мрежа Фејсбук , но не доби официјален демант на мејлот кој е назначен во импресумот.

Секако инфорамцијата на МВР ја објавуваме во интерес на вистината. Информацијата на Досие е од сведок чие сведоштво е пред 24 часа но до сега никој не го демантира.

Total
0
Shares
Поврзани објави