НАЈНОВА ВЕСТ: Горат куќи во Велес !

Горат неколку куќи вечерва во Велес. Голем пожар над автобуската станица. Горат куќи во комплексот од стара велешка архитектура познат меѓу велешани како Варналиите и аптека.

Според првичните инфомации од Скопје е пуштена екипа да помага во гаснењето на пожарот. Информацијата и барањето за помош во гаснењето во Скопје стигнало пред половина час , а пожарот неофицијално почнал половина час пред полноќ.

Информацијата пред неколку минути ја сподели и потврди скопската пожарна.

Во моментов имаме голем пожар во Град Велес запалени се повеќе куќи над Автобуската Станица Велес
БППЗ-Град Скопје прати помош од 3 возила за Град Велес во борба со огнената стихија

Total
0
Shares
Поврзани објави