Никола Груевски дојде во СЈО (фото)

Пред малку во просториите на Специјалното јавно обвинителство пристигна лидерот на ВМРО-ДПНЕ Никола Груевски. Според првичните информации се работи за предистражна постапка за која Груевски треба да даде податоци. Се уште од СЈО не соопштуваат во кое својство е повикан да даде исказ.

Total
0
Shares
Поврзани објави