Нови методи на ликвидација меѓу конкурентски картели – како е убиен српскиот дилер во Колумбија

Мистериозно убиство се случи во Колумбија. Србинот Владимир Видаковиќ е пронајден мртов во родниот град на нарко босот Ескобар, Меделин во Колумбија.

Владимир имаше 30 години и главен бизнис на него и на неговиот брат им беше препродажба на дрога.

Колумбиските медиуми јавија за “сомнителна смрт на српски турист”.Постојат сомневања дека тој бил убиен со силна доза на наркотици која му ја врбризгале во крвта. Инспекторите во Колумбија истражуваат како Видаковиќ починал точно.

Видаковиќ претходно имал лабараторија за наркотици во Шпанија но набрзо апетите му се зголемиле и се префрлил во Колумбија каде „конкуренцијата“ е поголема и таа најверојатно му пресудила.

 

Total
0
Shares
Поврзани објави