Падна озлогласниот клан „Америка“- упасени осомничени за 20 ликвидации , меѓу нив и македонски државјанин

Главниот човек на злогласниот клан „Америка“ во саботата беше уапсен во Белград, поради сомение дека учествувал во шверц на два килограми хероин, пренесува курир.рс.

Тој ќе биде сослушан и поради соменвање дека е вмешан во повеќе од 20 убиства од деведесеттите години на минатиот век, кои наводно ги направил за да се одмазди за исчезнувањето на неговиот брат Воислав Раичевиќ.

Како што пренесуваат српските медиуми, засега сите докази и постапката против уапсените членови на веројатно најсилната криминална група во регионот се чуваат во најголема тајност.

Повеќе детали прочитајте овде.

Total
0
Shares
Поврзани објави