Почина Благородна Дулиќ, поранешна пратеничка во македонското Собрание

Почина Благородна Дулиќ, дознава КУРИР.

Таа беше пратеничка во македонското Собрание, од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Опелото ќе се одржи утре, со почеток од 12:30 часот во капелата на гробиштата во општина Бутел.

Родена е на 18.04.1941 година во Кочани.

Total
0
Shares
Поврзани објави