Заканувајќи се со нож ограбил пари и телефон од аптекарка

Разбојник на 38 годишна возраст заканувајќи се со нож ограбила вработена во аптека на бул.„Климент Охридски“ во Скопје одзел шест илјади денари и мобилен телефон. По кратко време насилникот е лишен од слобода откако бил пријавен во полициска станица Центар.

„Парите и телефонот биле пронајдени, а лицето било приведено во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, соопштија од МВР.

Total
0
Shares
Поврзани објави