Повреден планинар со хеликоптер на МВР пренесен во болница

Повреден планинар бил пренесен во болница со хеликоптер на МВР.

Во текот на вчерашниот ден на Пелистер имало повреден планинар, истиот е превземен со хеликоптер од МВР и е пренесен во Државна болница Скопје.

Наскоро повеќе детали

Total
0
Shares
Поврзани објави