Пожар во кајакарскиот клуб Долна Матка

Во кајакарски клуб во Долна Матка синоќа избувнал пожар при што е причинета материјална штета од околу 180 илјади денари.

Пожарот е пријавен во Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје во 19:05 часот, а е интервенирано до 20:45 часот.

На терен биле испратени пет пожарникари со две возила. (МИА)

Total
0
Shares
Поврзани објави