Пожарникарите се обидуваат да го извадат возачот на „Сузукито“

Повеќе лица се повредени во страотна сообраќајка што се случила пред половина час на патот Кичево-Охрид, дознава 24 Инфо.

Во судир на „фолксваген пасат и „сузуки марути“ има повеќе повредени, а пожарникарите се обидуваат да го извадат возачот на „сузукито“.

Сообраќајот е во прекин, а полицијата врши увид.

За сега нема информации од МВР.

Total
0
Shares
Поврзани објави