Пратениците Мукоски, Арнаудов и Василевски во Шутка, Тарчуловски куќен притвор

Судија од претходна постапка одреди притвор за пратениците Крсто Мукоски и Љубен Арнаудов, Василевски, осомничени за тероризам за настаните од крвавиот четврток. Тие веќе се спроведени во затворот Шутка. Жаклина Пешевска е односена дома оти за неа , како и за Тарчуловски и Димовски е изречен куќен притвор.

Total
0
Shares
Поврзани објави