Претседателот Бајден што би рекле битолчани СЕ ОТЕПА ПО СКАЛИ

Официјално лице од Белата Куќа се огласи по поводот незгодата на претседателот на САД Џо Бајден при качувањето во авионот за Атланта.

Како што пренесува „Спутник“, Бајден е добро, и не му требала медицинска помош.

На фотографиите и на снимкате се гледа дека Бајден паѓа на колена, но набрзо станува и продолжува да се качува во авионот.

Само еден ден претходно рускиот Претседател Владимир Путин му посака да внимава на здравјето.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави