Претседателот на СДСМ Неготино се пишал Албанец за да се вработи

Претседателот на општинската организација на СДСМ -Неготино Јане Трајков се изјаснил како припадник на албанска националност за да се вработи по етнички клуч во Инспекторат за земјоделство, обелоденува порталот ЛИДЕР.

Трајков е вработен како помлад соработник за реализација на проекти, Одделение за проекти, Сектор за проекти и административна поддршка на директорот во Државниот инспекторат за земјоделство.

Сите вработени се членови на СДСМ и сите се пишале дека се Албанци за да се вработат во Инспекторат за земјоделство.

Помеѓу нив се Штерја Гогол, Силвана Трбогазова, Јане Трајков, Апостол Бакев, пишува порталот.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Земјотрес во Маврово

Утрово во 7,23 часот во Маврово е почувствуван послаб земјотрес со магнитуда од 2,2 степени според Европската макросеизмичка…