Притвореник избодел затворски чувар во затворот Шутка

Вчера во 11.30 часот во СВР Скопје, од притворското одделение во Затвор Скопје било пријавено дека притвореникот Д.Ф. од Скопје нападнал вработен во затворот, соопшти МВР.

Притоа тој со остар предмет му нанел повреди на раката.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави