Приведен 23-годишник за пукањето во Фантом

Во врска со пукотниците кои се случија ноќва во близина на мостот во населбата Бардовци, кога беше пукано со автоматско оружје во Борис Мутков – Фантом, од МВР потврдуваат дека е приведено едно лице.

Пукањето во полиција било пријавено точно на полноќ.

Пријавено е дека на влез во с.Бардовци било пукано кон Б. М. (40), кој се движел со возило „мерцедес“. Б.М. е пренесен во болницата „Систина“ за укажување помош. Во врска со настанот е приведен С.Е. (23) – MVR.

Се претпоставува дека синоќешниот инцидент има врска со пукањето во „Александар палас“ минатиот месец.

Борис Мутков – Фантом синоќа околу полноќ беше застрелан во близина на мостот  за населбата Бардовци. Во него е пукано додека се движел во автомобил, од пукањето е ранет и пренесен во Систина на лекување.

фото: Republika.mk

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Србија доби писмо од Интерпол со предупредување дека циркулираат информации за повик за групно самоубиство на млади луѓe

Министерството за внатрешни работи на Србија доби писмо од Интерпол со предупредување дека циркулираат информации за повик за…