Приведени возачот и сопственикот на автобусот што се преврте кај Ласкарци

Во врска со автобуската несреќа која се случи на 13-ти февруари на автопатот Скопје-Тетово, во близина на селото Ласкарци, каде што животот го загубија 15 лица, а многу други беа повредени, полицијата приведе 6 лица.

Приведените лица се и возачот на автобусот како и сопственикот на Дурмо Турс.

Во врска со деталите за случајов, Јавното обвинителство соопшти дека дефект на сопирачките и брзото возење на возачот се шричиноте за несреќата.

Total
0
Shares
Поврзани објави