ФОТО: Девојката во Волково починала од природна смрт на автобуска станица

Девојката за која утринава информиравме дека е пронајдена мртва во Волково, полицијата потврди дека првично не се работи за насилство. Таа е пронајдена на таканаречената последна 22 автобуска станица. На телото немало видливи траги на насилство. Полицијата при увидот констатирала дека најверојатно е ненасилна смрт. Исто така од првичните сознанија н аистрагата девојката имала здраствени проблеми.

Конечната информација околу смртта на девојката ќе даде обвинителството по евентуална обдукција. Од МВР ја потврдуваат информацијата без повеќе детали.

Total
0
Shares
Поврзани објави