Пронајдени 170 килограми кокаин во Црното Море

Во Црното Море, во близина на градот Шабл кај границата со Бугарија и Романија, биле пронајдени шест пакети со 170 килограми кокаин, изјави министерот за внатрешни работи на Бугарија, Младен Маринов.

Кокаинот бил завиткан во водоотпорни пакети сместени во спасувачки појас, објави БТА.

Бугарските и романските власти работат на случајот од 5 април, а агенцијата вели дека поголемо количество кокаин е пронајден и во Романија.

 

фото : дел од кокаинот кој исплива близу Романија пред неколку дена

Total
0
Shares
Поврзани објави