Серискиот убиец од Струмица тврди дека не е виновен

Денеска започна судењето за убиството на Ристо Иљашев од Струмица кој беше пронајден во метално буре во водите на „Турија“. Марјан Велев од Добрејци кој се товари за убиството на Иљашев тврди дека не е виновен за убиството. Истото го потврди и неговата одбрана која смета дека доказите кои ги имаат добиено се спротивни. Судењето ќе продолжи задутре.

информацијата е превземена од порталот Strumicadenes.mk

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Фотографиите од монструозните злосторствата на Невоља пронајдени кај девојка: Кој ги чувал доказите за убиствата

Вчера вечерта, претседателот на Србија, Александар Вучиќ и неговите соработници ги прикажаа сцените кои ја покажуваат сета стравотија…