Син на полициски генерал го ограбил шефот на “Гранд” Саша Поповиќ

Деновиве полицијата ја расчисти кражбата во куќата на шефот на Гранд продукција Даша Поповиќ една од најмноќните продукции на Балканот. Полицијата го уапси Воислав Стојичиќ 38 годишен, син на починат полициски генерал. Осомничен е дека учествувал во пљачката кај директорот Поповиќ.
Саша Поповиќ беше ограбен на почетокот н амарт годинава кога од неговата куќа беа украдени 100 000 евра.

Total
0
Shares
Поврзани објави