Словачки пратеник ги загуби сопругата, ќерката и синот во авионска несреќа

Антон Хрнко, словачкиот пратеник објави дека неговата сопруга и двете деца се меѓу загинатите патници кои биле на летот на „Етиопија Ерлајнс“.

Со длабокот жалење објавувам дека мојата драга сопруга Бланка, синот Мартин и ќерката Мишел загинаа во воздухопловната катастрофа во Адис Абеба, денеска во утринските часови, напишал Хрнко и замолил за малку тишина во нивна чест.

Total
0
Shares
Поврзани објави