СМС порака: Убиството кај Смилковци како сцена од војната во екс Југославија

– Јасно се гледа дека се професионалци. Мене ми наликува на сцени од војната во поранешна Југославија – е една од пораките на Џељал Бајрами испратена до лидерот на ДУИ Али Ахмети, во врска по убиството на момчињата кај Смилковско езеро.

На денешното рочиште за случајот „Монструм“ продолжија да се читаат СМС пораките поврзани со петкратното убиство, а во дел од нив е и нивниот разговор . Во разговорот Бајрами вели дека убиството го извршиле професионалци и дека не оставиле никакви траги освен тие од гумите на автомобилот.

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави