Судијата Панчевски поднесе кривична пријава за претседателката на Антикорупциска

Двајца членови на Антикорупциска – претседателката Билјана Ивановска и членот Софка Пејовска Дојчиновска на самиот старт од нивната работа, поради својот не етички и непрофесионален однос, кршејки го законот по кој вршат дискрециони права, заработија кривична пријава!

Кривична пријава до ЈО добија од судијата Владимир Панчевски кој е спомнат на јавен настап во контекст на коруптивни дејствија кои не се докажани ниту се води некаква постапка.

Судијата Панчевски ја поднесе пријавата и очекува Јавниот обвинител да ја процесуира. Во прилог кривичната пријава:

 

 

 

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Русковска за којашто се води дисциплинска постапка по кривична пријава на распит – истовремено бара нов мандат во обвинителството

Обвинителката Вилма Русковска за којашто се води дисциплинска постапка по кривична пријава на директорот на Управата за финансиска…