Тепачка во скопска Лептокарија, 13 годишник сечен со стакло

Во текот на вчерашниот ден во 16:30 часот во Полициската станица Карпош, полициски службеници донеле 13-годишно момче, кое било пронајдено во Трговскиот центар Лептокарија. Момчето изјавило дека физички нападнало други деца, кои пак го изгребале односно му нанеле повреди со стакло, информираат од МВР.
За настанот бил известен Јавен обвинител, а во полициската станица била повикана и мајката на момчето, на која и било предадено детето. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор: соопштение мвр

Total
0
Shares
Поврзани објави