Тешка несреќа во Крани за први мај – 16 годишно девојче со автомобил удри во 21 годишна битолчанка, две возила и канделабра

На 01.05.2021 во 21,00 часот било пријавено дека во автокампот Крани-Ресен патничко моторно возило “фолксваген“ со ресенски регистарски ознаки управувано од непознат возач удрило во пешакот А.К.(21) од Битола, како и во две паркирани возила и канделабра, по што го напуштилo местото на настанот.

Во незгодата А.К. се здобила со тешки телесни повреди. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Ресен. По превземени мерки утврден е идентитетот на возачот, станува збор за 16 годишнo девојче од Скопје, со кое бил извршен разговор во присуство на родител и претставници на Центарот за социјални работи Ресен и по целосно документирање на случајот, ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Total
0
Shares
Поврзани објави
Повеќе

Почина Наќе Стојановски

Почина Наќе Стојановски, истакнат член на СДСМ, пратеник во три мандати, и вршител на други важни должности меѓу…
Повеќе

Парно ќе има !

Проблемот со снабдување топлинска енергија во Град Скопје и во општините е решен и домаќинствата до крајот на…