Уапсени тројцата кои ЈО ги бараше со слика преку медиумите

Јавното обвинителство на Република Македонија изразува благодарност до сите совесни граѓани со чија помош е утврден идентитетот на лицата чии фотографии беа објавени. По наредба на јавното обвинителство, трите лица се лишени од слобода.
Станува збор за лица кои се инволвирани во кривично правниот настан во Собранието на Република Македонија. Фотографиите и повикот до граѓаните за нивно препознавање беа објавени согласно член 277 од Законот за кривична постапка, по предходно дадено одобрение од Основното јавно обвинителство Скопје и во соработка со Министерството за внатрешни работи.
#соопштение Јавно Обвинителство

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Двајца каснати од кучиња

На 14.11.2019 во Полициското одделение Ропотово, Е.Е.(46) од с.Дебреште пријавил дека во с.Дебреште бил каснат од куче скитник…
Повеќе

АРМ од денес е АРСМ

Претседателот на државата и врxoвен koмандант на вооpyжените cили Стево Пендаровски вчера ја потпишал уpeдбата за ознаките на…