ВИДЕО: Убиецот на Божиќниот базар во Стразбур ликвидиран во престрелка со полицијата

Француската полиција објави дека го убила напаѓачот на божиќниот пазар во Стразбур, кога загинаа три лица.

Министерот за внатрешни работи Кастанер изјави дека осомничениот Шериф Шекат бил пресретнат од полицијата на улица во Стразбур и го застрелала кога тој отворил оган. Дваесет и деветгодишниот Шекат имал низа кривични обвиненија во Франција и Германија, а на радикален ислам преминал додека бил во затвор.

https://www.facebook.com/RTnews/videos/286314385561908/

Total
0
Shares
Поврзани објави