Украдена ѕвездата на Пандев од Плоштадот во Струмица

Од Општина Струмица информираат дека на плоштадот „Гоце Делчев“ во Струмица, денеска ја снемало ѕвездата на познатиот македонски фудбалер, Горан Пандев.„Оваа ѕвезда беше поставена во 2010 година како симбол на освоената титула Европски и Светски шампион со италијанскиот гигант Интер, година во која е реконструиран и струмичкиот плоштад“, пишува на официјалниот Фејсбук профил на Општина Струмица.
Оттаму го осудуваат, како што велат, вандалскиот чин на крадење на ѕвездата на Горан Пандев и случајот ќе го пријават во полиција.

Total
0
Shares
Поврзани објави