Упасен Стевчо Јакимовски

Полицијата по налог на јавен обвинител утрово го уапси eксградоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, во врска со нова истрага против него.

Јакимовски утрово треба да биде изведен пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд, каде што за него ќе се бара притвор.

Поранешниот градоначалник и лани во август беше уапсен. Финансиската полиција кај Јакимовски истражуваше во врска со три тендери, од кои два за општинските бараки и еден за плоштад во Жданец.

Се очекуваат повеќе детали.

Total
0
Shares
Поврзани објави