ВИДЕО : Апсење на тројца Хрвати со пет тони кокаин

Хрватските медиуми јавуваат за големата меѓународна акција „Канелас“ на шпанската и португалската полиција кои за за 10 дена пресретнале три едрилици недалеку од Канрските и Азорските острови и заплениле вкупни пет тони кокаин кој бил пратен од Јужна Америка, за се уапсени и тројца Хрвати.
Хрватското Министерство за внатрешни работи наведува дека во акциијатаи хрватската полиција не била вклучена, а ја воделе британските, шпанските и португалските сили за сузбивање трговија со дрога.

Total
0
Shares
Поврзани објави