Видео: Бевме малку пијани, удривме во бандера и одма полицајците почнаа да маваат на нас

Ромите кои беа претепани од полиција во Битола денеска јавно проговорија што им се случило. Признаваат дека биле поднапиени , се враќале од роденденска прослава и направиле сообраќајка. Удриле во бандера по што сакале да излезат од возилото. Наишла полиција и почнале да ги тепаат. Натепани биле однесени во болница каде како што тврдат не добиле медицинска помош.

погледнете го целото сведоштво екслузивно дадено за невладината АВАЈА

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави