ВИДЕО: Драматично летање на авионот од Келн кон Скопје

Синоќешниот лет од Германија кон Македонија, поточно летот од Келн кон Скопје ќе им остане долго во сеќавањата на патниците од авионот. Како што пишува порталот ин7.тв за време на летот се се случиле големи турбуленции кои траеле повеќе од нормално.

Силно тресење и стравот предизвика вистинска паника кај патниците кои што патуваа со авионот на една позната компанија.
Како што дознава ин7 од патницо кои што биле во авионот, надвор имало силен ветер и никој од нив не се сомнева дека можеби станувало збор за некој технички пороблем на авионот.

-Се вознемиривме. Турбуленциите беа силни и траеа долго. Во еден момент видов еден паднат патник на кој што стјуардесите му помагаа. Не ми се случило никогаш порано ова, открива еден од патниците во авионот за ин7.тв.

Total
0
Shares
Поврзани објави