(Видео)Јана Мандиќ и Ременски во ЈО- Русковска најави обвинение во јануари

Утринава Јасна Мандиќ и Фросина Ременски се во одделението за борба против организиран криминал кај обвинителката Вилма Русковска. Двете се дел од истрагата за малверзации во Меѓународниот сојуз на Боки 13. Мандиќ беше и дел од телевизијата на Бојан, а Фросина Ременски негова многу блиска пријателка и почесен претседател на Сојузот. Мандиќ пристигна со полиција од куќен притвор, а Ременски со адвокат. Таа беше кај Русковска и во петокот но побегна од новинарите од задна врата за што претседателката на Апелација потврди дека побарала од полицаецот да и отвори премин кој е забранет за странки.

видеото е сопствеост на порталит а1.он

Total
0
Shares

USJE
Поврзани објави
Повеќе

Обвинение за браќа од Битола: Убедувале деца до 14 години да им праќаат интимни клипови, пронајдени над 8.000 содржини детска порнографија

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Битола поднесе Обвинителен акт против двајца браќа на возраст од 51…