ВИДЕО: Како е пукано во продавачка во маркет во Скопје

Денеска попладне во скопската населба Чаир беше нападната и беше пукано во пробавачка во маркет. на една од безбедносните камери се гледа како напаѓачот прво ја турка жената, а потоа со пиштол и пука во нога. Таа е префрлена во болница, а полицијата трага по сторителот.
Видеото е објавено од TV21.

Total
0
Shares
Поврзани објави