ВИДЕО: Неформално со лидерите

Шефицата на европската дипломатија Федерика Могерини и лидерите на земјите од Западен Балкан синоќа имаа работната вечера во Брисел. Видео од средбата и поздравувањата пред вечерата.

извор: radioslobodnaevropa.mk

Total
0
Shares
Поврзани објави