ВИДЕО: Орбан и Чак Норис се возат низ Будимпешта

https://www.facebook.com/orbanviktor/videos/897357740470458/

Американскиот актер Чак Норис, кој е во посета на Будимпешта, се сретна со унгарскиот премиер Виктор Орбан. Домаќинот лично го возеше низ престолнината и го одвезе на тренингот на специјалната унгарска единица ТЕК. Инаку, 78 годишниот холивудски актер и шесткратен светски шампион во карате, допатува во Унгарија за да направи промоција на баптистичката хуманитарна служба.

Total
0
Shares
Поврзани објави